Pirates of the Mauritius - Prolog

3. června 2012 v 11:14 | Via


Pirates of the Mauritius | Díl: Úvodní | Autor povídky: Via (Venush) |Slyšíte bezmocný rykot, vycházející z hospody. Rozběhnete se za ním, otevřete kované dveře hospody, a slyšíte, čí ten rykot patří; pryvatýrovi který si říká Agnes Booble.
Sedí u "baru", a hospodský jí nechce dát další pivo. Po rykotu přichází smích z plného hrdla. Očima projedete kolem piva, které drží v ruce a prázdných, dřevěných džbánků piv. Naproti ní sedí Kapitán Jack Sparrow, který v sobě piv taky nemá málo. Dvě dívky, sestry, jménem Kelly Trueward a Nelly Sunbain se je snaží z hospody vytáhnout. Ty vypadají ještě střízlivě, i když pár piv si daly. Agnes a Jack teda sesednou ze židlí, a blomcají se k východu. Vy potichu jdete za nima. Otevřou kované dveře, které se poté zavřou. Ohlédnete se, jestli vás někdo nevidí, a jdete za nimi. Snažíte se vypadat co nejvíc normálně, aby banda nepoznala, že je sledujete.
Ag najednou vyhrkne "Jacku, znáš mně už přes dva roky, a ještě jsi mi nepochválil moje prsa! A to je mám větší než ty!"
Jack si jenom odfrkne, podepře se o Nelly, a jdou směrem k Tortugskému lodnímu přístavu. Vy nejdříve zaváháte, jestli to stojí za to, ale pak stejně vykročíte za nimi. Ale počkat! Pomyslíte si. Co to má Ag ve výstřihu? Fuj, jsem nechutný/a... Zjistíte, když se od Agnesininého krku začne něco leskout. Je to klíč? Nebo je to něco... Ceného? V tom uslyšíte rán z děla. "Co to..." nestačíte doříct, protože hned vedle vás přistane dělová koule. Přistanete na zemi, s bolestmi hlavy, které ale ignorujete. Podíváte se po partě. Vypadá to, že to nejsou spolenci, když i po nich střílí. Banda se ocitá skočila z přístavního mola a začala plavat (asi) ke své lodi. Teda všichni, až na Ag, ta i když byla ožralá jak prase, tak přešla pomalu po molu, naskočila do lodi s černýma plachtama, přešla ke kormidlu a stoupla si za něj. Poté se podívala na plavající zbytek bandy, a mrkla na ně. Počkat! Černé plachty, Jack Sparrow, tmavé dřevo na lodi... Není to Černá Per... zbytek už jste si nedomysleli, protože jste díky/kvůli dělové kouli upadli do bezvědomí.
Omlouvám se, že je takový krátký :D
  1. Líbil se ti díl? I když je úvodní? :D
  2. Co myslíte, že bude dál?
  3. Budeš číst povídku i nadále? :D :)

Dnes se zde objeví i další díl :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama